O Melanii H.

Česky:

Milí rodiče,

V současné době již hlídám pravidelně jedno miminko na částečný úvazek, ale mám ještě časové možnosti pro další hlídání. Mám vystudovaný kurz asistenta pedagoga a před MD jsem pracovala jako učitelka v mateřské školce (ProFamily - Střížkov) a s dětmi předškolního věku (0-5 let) mám tedy spoustu zkušeností. 

Navíc jsem sama maminka s tří-letou dcerkou (která již chodí do školky a já mohu pracovat jako chůva v této době). 

Děti mám moc ráda, naplňují můj život a dělají ho lepším a radostným. Díky svému mladšímu věku (23 let) k nim mám blízko, jsem energická, trpělivá a ráda se jim věnuji a rozvíjím jejich dovednosti. 

Budu se těšit na osobní setkání s vámi a vašimi malými ratolestmi . :-)


English

Dear parents,

Currently, I regularly babysit one baby part-time, but I still have time for further babysitting. I have a certificate of a teacher's assistant course and before maternity leave I worked as a kindergarten teacher (ProFamily - Střížkov), therefore I have a lot of experience with preschool children (0-5 years).

In addition, I am a mother myself, having a three-year-old daughter (who already goes to the kindergarten and I can work as a nanny at this time).

I really do love children, they fulfill my life and make it better and joyful. Thanks to my young age (23 years) I am close to them, I am energetic, patient and I like to devote myself to them and develop their skills.

I look forward to meeting you and your little ones in person. :-)